Oferty specjalne

  • -8,07 zł

Selfie ze stolemem

26,90 zł
18,83 zł Zniżka 8,07 zł
Brutto
  • AutorKrzysztof Kochański
  • OprawaTwarda
  • KategoriaDla dzieci
  • Przedział wiekowy8+ lat
  • Rok wydania2020
  • Ilość stron96
  • ISBN978-83-7672-796-7

W Kaszubskim Lesie żyją stolemy – znane z legend istoty większe od ludzi. Jednym z nich jest Stolko, który mieszka z rodziną w jaskini. Pewnego dnia postanawia bez zgody rodziców zrobić sobie wycieczkę do lasu, gdzie spotyka… małą dziewczynkę. Rezolutna Zosia ucieka przez zbirami, którzy porwali ją i szukają w lesie skarbów. Stolko postanawia jej pomóc, lecz wkrótce razem wpadają w ...

Ilość

W Kaszubskim Lesie żyją stolemy – znane z legend istoty większe od ludzi. Jednym z nich jest Stolko, który mieszka z rodziną w jaskini. Pewnego dnia postanawia bez zgody rodziców zrobić sobie wycieczkę do lasu, gdzie spotyka… małą dziewczynkę. Rezolutna Zosia ucieka przez zbirami, którzy porwali ją i szukają w lesie skarbów. Stolko postanawia jej pomóc, lecz wkrótce razem wpadają w tarapaty. Czy wyjdą z nich cało? Czy ludzie są tacy straszni, jak słyszał Stolko? I czy stolemy zjadają ludzi, jak mówiono Zosi?

I nagroda w kategorii wiekowej 6-10 lat, w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom”

 

Świetna, dynamiczna fabuła, doskonałe postacie i dialogi w tajemniczej i atrakcyjnej  scenerii. Filozoficzna metafora „spotkania z obcym”, towarzyszących jej lęków  i uprzedzeń.

prof. Joanna Papuzińska

 

"(...) Stolko wrócił do domu tą samą drogą, którą z niego wyszedł, a więc przez komin. Gdyby rodzice dowiedzieli się, że pomimo zakazu opuścił jaskinię, miałby kłopoty, zwłaszcza że był ubłocony, jakby wpadł w bagno. W dodatku wszędzie poprzyklejały mu się liście i igliwie, bo uciekając z Kaszubskiego Lasu, przewrócił się raz czy dwa. Taty nie było, a mama i babcia robiły porządki, więc niezauważony przemknął się do groty pełniącej funkcję łazienki. Napił się wody z malutkiego strumyczka, który sączył się ze skalnej szczeliny, i przyjrzał się swojemu odbiciu w lustrze. To lustro tata Stolka znalazł w lesie jakieś sześćdziesiąt lat temu, ale zamontował je dopiero niedawno, ku ogólnemu zadowoleniu. – I pomyśleć, że przez tyle lat nie mogłam się taty doprosić, żeby to lustro wreszcie zawiesił – skomentowała wtedy mama.

– Za to teraz radość większa – zauważył tata. – Jakbym zawiesił je sześćdziesiąt lat temu, dawno by wszystkim spowszedniało. Trudno było nie przyznać tacie racji. Stolko zawsze z podziwem słuchał jego mądrych wypowiedzi. (...)"

 

#selfiezestolemem - pochwal się, że czytasz!

Przeczytajcie też wywiad z Autorem na Granice.pl

____________________________________

Książka nagrodzona w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji, Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki, dzięki wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji AMF „Nasza Droga”.

Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 384 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom I młodzieży.

Więcej informacji o książkach nagrodzonych w Konkursie im. Astrid Lindgren: www.cpcd.pl

16 innych produktów w tej samej kategorii: